pasmor
Надія Петрівна Пасмор

директор наукової бібліотеки
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

У 2017 році відбулося відкриття нового навчально-бібліотечного комплексу загальною площею 16 620,3 кв.м. У ньому наукова бібліотека – це науково-освітній, інформаційний, культурно-просвітницький основний підрозділ Університету.

У складі бібліотеки працюють 50 фахівців із вищою освітою. У різні роки керівництво бібліотекою здійснювали завідувачі: О. М. Охтирська (1943-1944), М. П. Куриленко (1945-1954), І. П. Шейко (1954-1957), В. В. Гречко (1957), В. К. Педько (1957-1964), В. М. Руденко (1964-1966), К. Ф. Столяров (1966-1974), Д. О. Самойленко (1975-1988). З 1988 р. бібліотеку очолює Н. П. Пасмор, канд. пед. наук.

Нині свою головну місію колектив бачить в оптимальному поєднанні традиційних бібліотечних функцій і нових технологій інформаційного забезпечення потреб освіти та науки, надання послуг та сервісів якісного обслуговування запитів читачів.

Бібліотека обслуговує 13 200 читачів, серед них 12 000 студентів, 800 науковців та викладачів.

Пріоритет у діяльності бібліотеки належить якісному формуванню фондів та застосуванню сучасних засобів їх зберігання. Універсальний книжковий фонд був і залишається основним інформаційним ресурсом, нараховує понад 1 млн 430 тис. видань із права та суміжних дисциплін, що викладаються у вузі.

Постійно оновлюється фонд навчальної літератури, відповідно до навчальних дисциплін, сертифікатних освітніх програм та тем наукових досліджень. Налагоджено комплектування науковими монографічними виданнями авторів вузу. Сформовано колекційні фонди з особистих бібліотек В.В. Сташиса, В.Я. Тація, І.Є. Марочкіна, Ю.М. Грошевого та ін. Це монографічні, енциклопедичні та ін. видання, подаровані вченими бібліотеці. Акції  дарування стали трендовими заходами у поповненні фонду. Розширюється також книгообмін науковими і навчальними профільними виданнями з бібліотеками провідних університетів України.

Реорганізована структура бібліотеки, діють 5 відділів: комплектування та каталогізування документів, інформаційно-бібліографічний, зберігання фондів та ресурсів, обслуговування читачів, відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення. Інноваційним проектом у діяльності бібліотеки стало створення сектору наукової бібліографії та наукометричного аналізу, який здійснює аналітичну діяльність щодо публікаційної активності вчених вузу.

У новому навчально-бібліотечного комплексі та навчальних корпусах Університету є сучасні читальні зали, комп'ютеризовані читацькі місця, коворкінг-майданчик, кімнати для індивідуальної та групової роботи.  Щоденно студенти і науковці звертаються до залу періодичних видань,  відділу іноземної літератури та абонементу художньої літератури. Понад 40 тис. книг англійською, німецькою, французькою мовами активно використовуються для наукових досліджень у галузі порівняльного правознавства, законодавства країн Європейського Союзу, міжнародної судової практики тощо. Більшість цих видань надійшла до фонду бібліотеки Університету у рамках європейських проектів та програм.

На бібліотечних локаціях активно працюють клуби, гуртки за інтересами, коворкінг та лабораторії, а саме: "NLU ILSA Сhapter" — англомовний юридичний клуб міжнародно-правового факультету; "Що? Де? Коли?" — платформа для популяризації інтелектуальних ігор; "Кіноклуб" — англомовний юридичний захід, метою якого є покращення розмовної англійської мови студентів університету, а також поліпшення навичок аудиювання шляхом перегляду фільмів юридичної тематики; "16 днів проти насильства" — цикл психологічних тренінгів; "Студентський куратор" — проект знайомства першокурсників з Alma-mater; "Теорія та практика медіації" — Сертифікатна освітня програма відповідно до положень Меморандуму про спіробітництво між університетом та ГО "Європейський центр Верховентва права"; "NLU Moot Court Competition" — Всеукраїнські змагання з судових дебатів з міжнародного публічного права"; зустрічі учасників волонтерського руху; "Скарб" — брижд клуб академії інтелекту та ін.

Гордістю Університету є фонд рідкісних, раритетних видань, що вийшли друком наприкінці XVII - на початку XX ст. Систематизоване зібрання рідкісних видань та рукописів історико-правової тематики сьогодні розміщено в новому сучасному приміщенні. Фонд налічує понад 43 тис. одиниць зберігання, із них: понад 26 тис. книг українською та російською мовами, майже 2 тис. − раритетні видання іноземними мовами, 201 назва рідкісних журналів та газет, 1 730 дисертацій, захищених науковцями Університету, понад 20 тис. авторефератів дисертацій із різних галузей права.

У рамках проектів оцифрування, переведення раритетів у повнотекстовий ресурс створюються "Бібліотека електронних копій раритетних видань", "eLEGALIUM - колекція рідкісних видань".

arhitАвтоматизований бібліотечний комплекс Університету став потужним інформаційним бібліотечним порталом, якісним сайтом доступу до електронних каталогів та картотек, баз повнотекстових підручників і монографій, банків судової практики, наукових робіт. Комплекс забезпечує користувачів необхідною профільною інформацією. Запроваджено автоматизовану книговидачу та електронне замовлення книг через ЕК дистанційно.

Формується електронна бібліотека як інноваційна складова віртуального інформаційного середовища Університету. Бібліотека бере участь у національному проекті «Книжкові пам’ятки України», регіональних корпоративних проектах: «Електронний зведений каталог періодичних видань, що надійшли до провідних бібліотек м. Харкова», «Бібліотечна справа. Бібліотекознавство. Бібліографія: Зведений каталог нових надходжень до провідних бібліотек м. Харкова», «Соціальні комунікації: Зведений каталог надходжень до бібліотек м. Харкова», «Метабібліографія Харківщини» та всеукраїнському проекту «ELibUkr – Електронна бібліотека України: створення центрів знань в університетах України».

Наукова бібліотека – член Української бібліотечної асоціації (УБА). Бібліотека – учасник проекту "Єдина картка читача бібліотек внз Харкова", що діє в рамках Харківського університетського консорціуму.

Електронний архів-репозитарій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – eNULAUIR містить понад 16 000 електронних документів, має власний Міжнародний стандартний серійний номер ISSN 2311-9012, є повноцінним електронним виданням (ресурс, що постійно оновлюється), в якому можна публікувати результати досліджень.

Університет має доступ до міжнародних наукометричних платформ Scopus та Web of Science.

 

Адреса:
НБ НЮУ ім. Ярослава Мудрого
вул. Пушкінська 77, м. Харків, 61024
Тел. (057)7049213
станом на 2 лютого 2020 р.

 

05723405
Сьогодні
Вчора
Цей місяць
Минулий місяць
1874
2618
26865
89917
Дата: 2020-08-10
Счетчик joomla

© 2012-2020 Наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Усі права захищені