ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПІДГОТОВКИ ТЕЗ, КОНКУРСНИХ НАУКОВИХ РОБІТ З ФІЛОСОФІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА
назад оглавлениевперёд

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПІДГОТОВКИ ТЕЗ, КОНКУРСНИХ НАУКОВИХ РОБІТ З ФІЛОСОФІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ ПРАВА

 

Критерії вибору теми . Пропонуючи студенту тему майбутнього дослідження доцільно застосовувати так звану «змішану» форму підбору тем: так, якщо студента не задовольняють теми, викладені у типовому переліку, викладачу слід запропонувати тему, виходячи з інтересів студента. При цьому водночас треба врахувати актуальність цієї теми та ступінь її розробленості.

Підготовка тез, статей, конкурсних наукових робіт . При підготовці тез, статей, конкурсних наукових робіт слід насамперед звернути увагу студента на наступне.

1) Обґрунтування актуальності обраної теми. У роботі студент повинен вказати (у тезах – в межах 1-2 речень) чому обрана тема становить інтерес, в чому полягає необхідність її дослідження та розробки.

2) Ступінь розробленості проблеми. Студент повинен знати основні теоретичні позиції, які існують щодо досліджуваної теми, чітко та послідовно викласти їх (в тезах достатньо просто їх зазначити), виділивши при цьому їх переваги та недоліки, а також власне ставлення до них. Також студенту необхідно вказати, які аспекти обраної ним теми досліджені дотепер недостатньо, що саме потребує подальшого осмислення та вивчення.

3) Мета і завдання дослідження. У роботі студент повинен чітко сформулювати мету (як правило, відображається у назві праці), а також завдання, які слід виконати на шляху досягнення поставленої мети (як правило, співпадають з структурними елементами роботи). Особливо важливо показати це у тезах, оскільки їх невеликий обсяг вимагає особливої чіткості і стислості. Визначення мети повинно бути логічно пов'язано з актуальністю та ступенем розробки наукової проблеми, які, власне, і обумовлюють її.

4) Викладення основного матеріалу дослідження. Студент з самого початку повинен привчатися до вимог наукового стилю: чіткості, володіння спеціальною термінологією, логічності та послідовності. Як правило, слід починати з постановки проблеми, потім описати ті прийоми та способи, використання яких є доцільним для її вирішення, а після цього перейти до наслідків їх застосування (власне вирішення поставленої проблеми – досягнення мети роботи).

5) Висновки . У висновках студент повинен послідовно і ясно викласти те вирішення поставленої наукової чи філософської проблеми, яку він сформулював на початку дослідження. Висновки повинні бути викладені у вигляді чітких тверджень, в яких відображається авторська позиція з розроблюваного питання. Також наприкінці роботи доцільно вказати перспективи подальших наукових розвідок досліджуваного напрямку у майбутньому.

 

назад оглавлениевперёд